Kad galėtume gaminti aukštos kokybės produktus, privalome turėti nuolatinę prieigą prie įvairių žaliavų visame pasaulyje. Suprantame, kad poreikis išgauti šias žaliavas gali smarkiai paveikti natūralias ekosistemas ir tvarų vietinių bendruomenių vystymąsi. Todėl esame įsipareigoję atsakingai išgauti žaliavas.

Atsakinga gavyba

Atsakinga gavyba – etiškos prekybos pagrindas. Vartotojai turi teisę žinoti, iš kur atkeliauja jų vartojamas maistas, kaip jis gaminamas ir kaip išgaunamos žaliavos. Dėl šios priežasties stengiamės bendradarbiauti ir palaikyti atvirą dialogą su žmonėmis, dalyvaujančiais mūsų tiekimo grandinėje.

Mūsų tikslai

Kad užtikrintume atsakingą gavybą, apsibrėžėme du pagrindinius tikslus:

  • Naudoti tokias žaliavas, pakuotes, įrangą ir paslaugas, kurios yra draugiškos aplinkai, teikia naudą visuomenei ir yra vertingos visą savo gyvavimo laiką.
  • Pirmenybę teikti tiems tiekėjais, kurių požiūris į aplinkos apsaugą sutampa su mūsų ir kurie siekia palaikyti darnią su aplinka tiekimo grandinę.

„Cacao Trace“

„Cacao Trace“ – programa, skirta glaudžiam bendradarbiavimui su vietiniais ūkininkais, siekiant įgyvendinti ilgalaikius darnios kakavos gamybos tikslus. Programai taikomas atskiras sertifikavimo procesas, be to kasmet nepriklausoma trečioji šalis atlieka jos auditą. Šiuo metu ji veikia Vietname ir Dramblio kaulo krante, tačiau artimiausiu metu persikels ir į kitas Afrikos ir Pietryčių Azijos šalis.

SEDEX

„Puratos“ priklauso „SEDEX“ (Tiekėjų etiškų duomenų mainai) – nevyriausybinei organizacijai, atsakingai už tai, kad pasaulinės tiekimo grandinės būtų valdomos atsakingai ir etiškai.

RSPO

„Puratos“ yra RSPO – Apskritojo stalo diskusijos dėl tvaraus palmių aliejaus – narė. Tai vienintelė pasaulinė organizacija, atsakinga už palmių aliejaus tiekimo sertifikavimą. Šiuo metu pasaulyje yra 20 RSPO sertifikuotų palmių aliejaus tiekėjų Europoje, JAV ir Australijoje. Artimiausiu metu planuojama šį skaičių didinti.