Panetonė

Panetonė – tai kalėdinis kupolo formos pyragas su razinomis ir cukatomis. Pasakojama, kad Kalėdų proga Milano kunigaikštis Liudvikas Juodasis Sforca sukvietė visą miesto aukštuomenę į savo pilyje vykusią ištaigingą puotą. Bet staiga, savo didžiam nusivylimui, vyriausiasis virėjas pamatė, kad kuo rūpestingiausiai paruoštas desertas... sudegė. Tada prie jo priėjo berniukas, vardu Tonis ‒ jis buvo virėjo pameistrys, įsimylėjęs šio dukterį, ‒ ir pasakė, kad pagamino sau ir kitiems pilies tarnams desertą su razinomis ir cukatomis. Jis atidavė kepinį virėjui ir taip „Pane di Toni“ pateko ant kunigaikščio stalo. „Tonio duona“ visiems labai patiko, tad nuo to laiko milaniečių Kalėdos tapo neįsivaizduojamos be panetonės. Vėliau, 1821-aisiais, panetonė netgi tapo laisvės simboliu, kai razinas ir citrinos žievelę pakeitė raudonos cukruotos vyšnios ir žaliai nudažytas citronas, simbolizuojantys Italijos vėliavos spalvas: raudoną, baltą ir žalią. Šiandien panetonė yra labai populiari Pietų Amerikos šalyse – turbūt dėl to, kad ten gyvena daugybė imigrantų iš Italijos.

Atraskite susijusius produktus

O-tentic Durum

Miltelių pavidalo aktyvus priedas duonos gaminiams, pagamintas raugo pagrindu, skirtas unikaliai, tipiškai Viduržemio regiono duonai iškepti. Pagal rekomenduojamą receptūrą reikia O-tentic Durum sumaišyti su miltais ir šiek tiek druskos bei į tešlą įpilti vandens. Patentuota technologija.

S500 CL

Universalus "švarios etikėtės" tešlos priedas skirtas kvietiniams duonos gaminiams. Suteikia gaminiams traškią plutelę bei ilgiau išlaiko šviežumą. Minkštuose duonos gaminiuose, minkštimas ilgiau išliks minkštas bei šviežias. S500 užtikrina tešlos stabilumą ir saugumą visuose gamybos etapuose.

Cremfil Ultim Chocolate

Belgiško šokolado kreminis įdaras saldiems duonos bei konditeriniams. Asortimente yra juodojo, pieninio, baltojo šokolado įdarai bei šokolado riešutų skonio įdarai.

Puraser Industry

Paruoštas naudojimui varškės įdaras. Pritaikytas industrinei gamybai. Skirtas saldiems duonos ir konditerijos gaminiams - įvairių bandelių, pyragų, tortų gamybai.

Softgrain Multigrains

Įvairūs išbrinkinti grūdai (rugiai, kviečiai, spelta) bei sėklos (sezamai, saulėgrąžos, aguonos, rudieji linai, geltonieji linai) skystame ruginiame rauge.

Cremfil Classic Lemon

Termostabilus citrinų skonio kreminis įdaras saldiems kvietiniams bei konditerijos gaminiams.

Mix Brioche

Mitelių pavidalo mišinys skirtas mielinių saldžių aromatingų bandelių, pyragų (pynučių, bobų) gamybai.

Carat Decorcrem White

Švelnaus baltojo šokolado skonio glaistas skirtas saldžių duonos, konditerinių ir šokolado gaminių apliejimui bei dekoravimui. Minkštos tekstūros.

Susidūrėte su problema?