Kuo gali būti naudinga „instagramiško“ maisto tendencija?

Maistas jau nebėra tik priemonė pasimaitinti, jis tapo gyvenimo būdu. Daugybė tūkstantmečio kartos atstovų vadina save „foodies“ (liet. „maisto mėgėjais“). Jie nesibodi stovėti eilėje dėl tobulo pyragaičio, kavos ar sumuštinio. O naudodami grotažymes #food ar #forkyeah, per instagramą dalijasi savo atradimais su visu pasauliu. „Instagramiškas“ maistas (angl. instagrammable food)– ryškus mados klyksmas. Sužinokite daugiau apie šią tendenciją ir kuo ji gali būti jums naudinga.

Tendencija: „instagramiškas“ maistas

Kiekvienais metais socialiniuose tinkluose paskelbiama milijonai maisto nuotraukų. „Instagram“ – pati populiariausia terpė skelbti vaizdingas patiekalų, užkandžių ar gėrimų nuotraukas. Taip yra dėl to, kad maistas tapo gyvenimo būdu, ypač tūkstantmečio kartai – t.y. žmonėms, kurių amžius svyruoja maždaug tarp 18-os ir 36-erių metų amžiaus. Jie visuomet ieško tobulo kadro – su idealiai sukomponuotu maistu, patiektu tobuloje lėkštėje ir tinkamoje aplinkoje. Jiems nieko nereiškia atsistoti ant kėdės ar stalo, kad gautų geriausią rakursą. Kai kurie nesijaudina nė dėl to, kad jų patiekalai ar gėrimai šio proceso metu atšals. Svarbiausia – tobulas kadras, kurį jie galės paskelbti Instagrame su grotažymėmis #food (liet. maistas), #instafood (liet. instamaistas) ar #forkyeah.

Kokie „instagramiško maisto“ tendencijos rezultatai?

Ši tendencija pastaraisiais metais šovė aukštyn. Todėl restoranai, kavinės, kepyklėlės ir įvairios kitos maisto įstaigos pradėjo kitaip galvoti apie savęs pristatymą – ne tik per patiekalus ir produktus, bet ir interjerą, meniu ar net tualetą. Gali skambėti gana radikaliai, bet į tai verta dėti pastangas, nes žmonės, fotografuojantys jūsų parduotuvę ar restoraną, daro jums daug nemokamos reklamos! Dar vienas rezultatas – kad tampa lengviau pastebėti maisto tendencijas pačioje ankstyviausioje stadijoje. Instagramas pats kuria populiarias maisto idėjas – tokias kaip „Galaktikos" spurgos arba „Undinėlės" skrebutis.

5 patarimai, kaip gauti naudos iš šios tendencijos

Ar jums būtų įdomu gauti nemokamą savo produkto reklamą, pasinaudojant šia „instagramiško“ maisto banga? Štai keletas patarimų ir gudrybių, kaip galima pasinaudoti šia tendencija.

1. Pasistenkite savo kepyklėlėje, restorane ar parduotuvėje sukurti vaizdingą aplinką

Nebūtina iš naujo kurti interjero, tačiau kruopščiai apgalvokite baldų, stalo įrankių, staltiesių, servetėlių bei stiklo indų pasirinkimą. Atkreipkite dėmesį ir į apšvietimą: nuotraukos geriausiai atrodo natūralioje šviesoje.

2. Įsitikinkite, kad jūsų gaminiai atrodo patraukliai

2015 metais Amerikos grilio restoranų grandinė investavo 750 000 dolerių, kad padarytų savo mėsainio bandeles „tinkamesnes“ Instagramui. Jie to pasiekė aptepdami bandeles specialiu glajumi, kad jos labiau spindėtų ir būtų patrauklesnės. Bet tas glajus brangus! Jei ir jūs norite, kad jūsų produktai trauktų akį, išbandykite Puratos „Sunset Glaze“ glajų. Jis saugesnis ir higieniškesnis nei kiaušinio trynys ir gali būti plačiai panaudotas.

3. Prisijunkite prie Instagramo

Kai turėsite paskyrą Instagrame, maisto gerbėjai galės pažymėti jus kiekvieną kartą, įkėlę jūsų produkto nuotrauką. Tai suteiks jums papildomos reklamos. Nesinaudojate Instagramu? Štai keli svarbiausi patarimai:

 • sukurkite atpažįstamą, lengvai įsimenamą naudotojo vardą;
 • rašykite aiškiai ir trumpai;
 • Pritraukite sekėjus naudodami populiarias grotažymes – tokias kaip #chocolate (liet. šokoladas), #bread (liet. duona) ar #pastry (liet. pyragaitis).
 • pabandykite užmegzti dialogą su savo sekėjais; - paklauskite jų nuomonės apie naują produktą;
 • paskelbkite nuotraukų konkursą arba paprašykite idėjų naujiems gaminiams.

4. Kelkite į instagramą savo pačių vaizdingus kadrus su grotažyme #instafood

  Atidžiai sukomponuokite savo nuotraukas. Jos neturi būti įmantrios – šokolado plytelė su nukąstu kampučiu gali atrodyti labai gundančiai. Galite panaudoti keletą servetėlių, kad suteiktumėte kadrui tekstūros ir gylio. Tačiau nepersistenkite tobulindami stilių – geriausia, kad paveikslėliai atrodytų natūraliai;
 • Pasistenkite naudoti natūralią šviesą. Dėl vidaus apšvietimo nuotraukos gali atrodyti plokščios. Jeigu šviesos visgi trūksta, geriau nenaudokite savo blykstės, nes tai išblukins nuotrauką ir ji atrodys šalta. Geriau naudoti žibintuvėlį arba kito telefono blykstę;
 • Pasirinkite tinkamą padėtį. Jei reikia, pritūpkite, atsistokite ant kėdės ar atsigulkite ant pilvo.
 • Būkite atsargūs naudodami nuotraukų redagavimo programėles ir filtrus tam, kad jūsų paveiksliukai atrodytų gražesni. Pasistenkite, kad jie išliktų natūralūs. Visada geriau pakoreguoti spalvas ar kontrastą rankiniu būdu;
 • Jeigu labai norite panaudoti filtrus, pabandykite taikyti tą patį filtrą visiems savo paveikslėliams. Tai padės išlaikyti jūsų instagramo profilio vienovę, o jūsų nuotraukas bus lengviau pastebėti;
 • Sukurkite paveikslėliuose gylį. Vienas iš būdų tai padaryti – sulieti foną. Dėl kontrasto jūsų kūrinys bus ryškus, o tai padės pritraukti dėmesį;
 • Atkreipkite dėmesį, jog instagramas apkarpo paveikslėlius taip, kad jie būtų kvadrato formos.

5. Sekite kitas kepyklėles, konditerijos įmones ar šokoladines įkvėpimui

Kadangi „instagramiškas“ maistas jau keletą metų yra labai madingas, internete galima rasti daug idėjų. Ieškokite įkvėpimo per paiešką, naudodami atitinkamas grotažymes. Arba sekite vieną iš šių įtraukiančių instagramo paskyrų:

Įkvėpimui šokolado gamintojams: