Savo įsipareigojimais jums ir ateities kartoms esame atsidavę holistiniam veiklos modeliui, kuris yra tvarus, pagarbus ir subalansuotas. "Puratos" planai: siekti CO2 neutralumo, atsakingai naudoti vandenį ir sumažinti atliekų kiekį. 

Anglies dioksidas

Puratos“ jau pavyko sumažinti  CO2 išmetimą 24%, palyginti  su  2016 m. Norėdami iki 2025 m. pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį ir tapti neutraliu anglies dioksido kiekiu, turime sutelkti dėmesį į šiuos tris pagrindinius elementus:

1. Energijos efektyvumas

Sueikvoti mažiau energijos gali padėti naujų ir efektyvesnių technologijų naudojimas, komunalinių paslaugų ir procesų optimizavimas. 2020 metais „Puratos“ investavo į 13 energinio efektyvumo projektų.

Pavyzdžiui, išmanusis karšto vandens tinklas ir dujų kogeneracinė jėgainė Groot-Bijgaarden yra didžiausias energijos taupymo projektas, kurį kada nors ėmėsi Puratos. Šiuo metu kogeneracinėje sistemoje pagaminama 65%  elektros poreikių ir 30% šilumos. Taigi, naujos margarino ir riebalų linijos, kurios buvo sukurtos taip, kad energijos vartojimo efektyvumo tikslais būtų be garų, yra šildomos tiesiogiai iš naujo gamyklos centrinio karšto vandens tinklo.

2. Atsinaujinanti energija

Atsinaujinanti energija gaminama naudojant anglies atžvilgiu neutralius šaltinius. Tai apima vėją, lietų, potvynius, bangas ir geoterminę energiją.

Mes  esame įsipareigoję naudoti daugiau  atsinaujinančius šaltinių. Iki šiol savo gamybos vietose 6 šalyse sumontavome 25 000 m² saulės baterijų ir planuojame statyti dar daugiau. Tai leis mums gaminti 71% mūsų elektros poreikio. Be to, „Puratos“ jau tiekia 100 % atsinaujinančios elektros energijos Belgijoje, JAV, Ispanijoje, Kinijoje, Meksikoje, Rusijoje ir Brazilijoje. Iki 2023 m. visos mūsų veiklos bus vykdomos naudojant atsinaujinančią energiją.

3. Anglies kompensacija

Užuot tiesiog kompensavę anglies dvideginio išmetimą, kurį nesunkiai galima pasiekti perkant sertifikatus, „Puratos“ atsakingai pasirinko sodinti medžius. Medžių sodinimas yra efektyvus būdas surinkti anglį. Tai darome kakavos plantacijose, dalyvaujančiose mūsų programoje „Cacao-Trace“, kur daugelis ūkininkų tradiciškai augina tik vienos rūšies medžius: kakavmedį!

Atsižvelgdami į biologinės įvairovės svarbą, mes naudojame savo tvarios kakavos programą, kad išmokytume ūkininkus tarp kakavmedžių sodinti įvairių rūšių medžius. 

Medžiai surinks CO2 ir padės mums pasiekti ambicingą tikslą, o ūkininkams bus tokia nauda:

1. Kakavmedžiams yra naudingi pavėsyje esantys medžiai: jie apsaugo nuo stipraus lietaus ir padidina biologinę įvairovę.
2. Ūkininkai įgyja papildomų pajamų iš vaisių pardavimo.
3. Pavėsyje esantys medžiai tręšia dirvą, todėl ūkininkai turi mažiau išleisti trąšoms.

Vanduo

 

Atnaujinome nuotekų valymo pajėgumus, sumažinome vandens suvartojimą. Baigėme ir paleidome naują anaerobinį reaktorių Belgijoje ir visiškai naują nuotekų valymo įrenginį Vietname, taip pat pradėjome statyti dar vieną Indonezijoje.

Mūsų vandens išleidimas į vietines upes yra saugus žuvims ir naudingas aplinkai. Norėdami tai įrodyti, pastatėme keletą skirtingų žuvų tvenkinių.

ATLIEKOS

Puratos karas prieš atliekas

Mes, Puratos, norime  sumažinti atliekų poveikį aplinkai. Siekiame, kad iki 2025 m. visas gaunamas ir išvežamas pakavimo medžiagas būtų galima visiškai perdirbti arba panaudoti pakartotinai. Visos neperdirbamos pakuotės bus pakeistos. Kiek įmanoma, pakartotinai naudosime pakavimo medžiagas.

Ateities įsipareigojimai

 „Puratos“ priėmė iššūkį iki 2025 m. 100 % kartoninių ir medinių pakavimo medžiagų tiekti iš tvarios miškininkystės šaltinių, laikantis FSC ir PEFC sertifikatų.

Be pakuočių, mes taip pat daug dėmesio skirsime maisto ir ne maisto atliekoms, susidarančioms gamybos procesuose. „Puratos“ nusprendė, kad iki 2030 m. nulinės atliekos bus išvežtos į sąvartynus.  Mes pagerinsime rūšiavimo procesą, siekdami užtikrinti, kad kiekviena mūsų turima medžiaga būtų maksimaliai vertinga.

Geresnė planeta

Mes, Puratos, žinome, kaip svarbu tinkamai rūpintis savo planeta. Mažiname, pakartotinai naudojame ir perdirbame tiek, kiek galime ir įsipareigojome padėti išsaugoti mūsų miškus ir biologinę įvairovę. Be to, siekiame atsakingai tiekti visas mūsų sudedamąsias dalis, užtikrindami minimalų poveikį Žemės planetai.

Atsakingas tiekimas

Siekdama gaminti aukštos kokybės ingredientus mūsų kepinių, konditerijos ir šokolado pramonei, „Puratos“ tiekia daug įvairių žaliavų iš viso pasaulio. Esame 100 % įsipareigoję atsakingam tiekimui ir palaikome atvirą dialogą su žmonėmis, dalyvaujančiais mūsų tiekimo grandinėje.